אישור הסכם גירושין

הסכם גירושין הינו חוזה משפטי לכל דבר ועניין המחייב את בני הזוג ושאת אכיפתו ניתן לתבוע בבתי המשפט ובלשכות ההוצאה לפועל. הסכם גירושין נכנס לתוקפו רק לאחר שאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה או על ידי בית הדין הרבני, הכול בהתאם לזהות הערכאה בה מתנהל תיק הגירושין. משרד עורכי דין “בנימיני-דבש” מתמחה בתחום הגירושין, צברנו ניסיון רב בניסוח הסכמי גירושין ואישורם.

כיצד מאשרים הסכם גירושין?

אישור הסכם הגירושין הוא למעשה הליך המקנה תוקף של פסק דין להבנות, הסכמות ולפשרות אליהם הגיעו הצדדים כדי שתתאפשר “פירוק החבילה”. 

כאמור, הסכם גירושין נכנס לתוקפו מרגע אישור הסכם גירושין ולפיכך מיום אישור הסכם גירושין על שני בני הזוג לקיים את כל תנאי ההסכם ועומדת להם הזכות לפנות לערכאות הרלוונטיות במידה וחלה הפרה של תנאי ההסכם על ידי מי מבני הזוג. 

לב ליבו של הליך אישור הסכם הגירושין בערכאות המשפטיות יהיה הרצון לוודא כי כל אחד מן הצדדים חותם על הסכם זה תוך שהוא מבין באופן מלא וברור את כל התנאים וההתחייבויות המופיעים בו, ומקבל על עצמו לקיים את ההסכם ללא כחל וסרק. 

כך, בין אם אישור הסכם הגירושין מתרחש בבית המשפט לענייני משפחה ובין אם הוא מתרחש בבית הדין הרבני, ההליך צפוי לכלול קריאה בעיון של ההסכם על כל סעיפיו, הסבר מהות ההסכם לשני הצדדים ושיחה עם הצדדים על מנת לוודא שהם מבינים על מה הם חותמים וכי הם חותמים על ההסכם מרצונם החופשי.

מתי לא יינתן אישור להסכם הגירושין?

בהסכם הגירושין זכאים בני הזוג להגיע לכל הבנה המשקפת את מוכנות כל אחד מהם לויתורים על מנת לסיים את הזוגיות. עם זאת, אם עולה החשד להסכמה של מי מן הצדדים בעקבות לחץ, ניצול של מרות או כוח, או כתוצאה מפגיעה ברצון החופשי של מי מן הצדדים, הרי שבהליך משפטי תקין הסכם כזה לא יוכל לקבל תוקף של פסק דין, ואם קיבל אישור הסכם גירושין ניתן לתקוף זאת ולהביא לביטולו בדיעבד. 

רק הסכם שנחתם מתוך כוונה כמה ומלאה של שני הצדדים, בצורה חופשית וללא כוחניות, השפלה או הפעלת לחץ, יזכה לאישורה של הערכאה המשפטית (אישור הסכם גירושין). 

סוף מעשה במחשבה תחילה

על מנת ליצור הסכם גירושין שישרת אתכם נאמנה לאורך השנים בהן תבנו מחדש את חייכם ותשמרו על הקשר הנדרש זה עם זה (בדרך כלל בעיקר למען טובת הילדים), מומלץ לפנות לעורך דין דיני משפחה המתמחה בניהול תיקי גירושין. עורך דין גירושין שכזה יידע לתכנן הסכם גירושין שישמור על זכויותיו של כל אחד מן הצדדים תוך שלא יוותרו שאלות ונושאים לא פתורים. 

ההשקעה בכתיבת הסכם איכותי, שיגרום לכל אחד מהצדדים לחוש שסיום הקשר נעשה בהסכמה, הסכם שיאושר בערכאות המשפטיות ללא קושי, הינה השקעה משתלמת שתניב פירות בטווח הקצר והארוך.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה בנוגע לכל נושא אישור הסכם גירושין בפרט או להליך גירושין בכלל. נשמח לייעץ, לאפשר לכם ליהנות מניסיוננו ואם תצטרכו, להעניק גם לכם ייצוג משפטי מן הרמה הגבוהה ביותר.

עוד מאמרים בנושא

תחומי עיסוק המשרד

ליצירת קשר חייגו:

או כתבו לנו:

יצירת קשר ליעוץ:

דילוג לתוכן