גירושין בשיתוף פעולה

גירושין בשיתוף פעולה ( Collaborative Divorce) הינו הליך ייחודי, שפותח בשנות התשעים בארה”ב וכבש את העולם. מדובר על הליך פתרון סכסוכים שבו כל אחד מבני הזוג מגובה בצוות יועצים ובעורך דין משלו, כאשר מטרת התהליך הינה לייצר הסכמות ממקום של עוצמה וכבוד (ולפעמים אפילו ידידות…) וטובת המשפחה על האינדיבידואלים שבה (כולל הילדים) עומדת בראש.

תהליך גירושין בשיתוף פעולה שונה מתהליך של גישור ובוודאי מתהליך של גירושין המתנהל מתוך קונפליקט, כאשר לכל אחד מבני הזוג יש עורך דין גירושין שמייצג אותו והתקשורת מבוססת על כוחניות, בסגנון “מי ירוויח יותר”.

גירושין בשיתוף פעולה – כיצד מתבצע ההליך?

גירושין בשיתוף פעולה הינו תהליך שבו שני בני הזוג נעזרים במהלך השגת ההסכמות על תנאי פירוק החבילה בצוות של מומחים, בכלל אלה שני עורכי דין משפחה (אחד לכל אחד מבני הזוג), יועצים ותומכים. תהליך הגירושין בשיתוף פעולה תמיד שם דגש על הגעה להסכם גירושין המקובל על-ידי שני הצדדים, בסביבה חיובית וללא מלחמות או פנייה לערכאות משפטיות. ערוצי התקשורת בין בני הזוג נשמרים פתוחים וכללי השיח בתהליך מחייבים התנהלות מתוך כבוד וקשב לצרכי כל אחד מן הצדדים, עד להגעה לפשרה אשר יש בה כדי לרצות את כל אחד מבני הזוג עם תום הקשר.

במה זה שונה מתהליך של גישור?

גם גירושין בגישור הינו תהליך ששם לעצמו למטרה לנהל את סיום הנישואים תוך שמירה על האינטרסים של שני בני הזוג ויצירת הסכם גירושין שנובע מעבודה משותפת שלהם. עם זאת, תהליך גישור מתאים במיוחד לבני זוג המרגישים שניהם גם יחד שהם יכולים להתמודד עם חלוקת הרכוש, קביעת הסדרי הראייה והרבדים הרגשיים של הפירוד מבלי להסתייע באיש מקצוע שעומד כולו לשירותם. שלא כמו בתהליך גישור גירושין, תהליך גירושין בשיתוף פעולה מעמיד לטובת כל אחד משני בני הזוג עורך דין משלו, כמו גם צוות מקצועי ומיודע שתפקידו לתמוך בכל אחד מבני הזוג על מנת להגיע להסכמות הנכונות ביותר מבחינתו בהיבטים השונים הכלולים בתהליך הפירוד. ביחד עם הראייה האינדיבידואלית החזקה הקיימת בתהליך הגירושין בשיתוף פעולה, כל צוות התומכים הינו צוות שהוכשר לתמיכה בתהליך הספציפי ולהגעה לקרקע משותפת תוך מציאת פתרון למחלוקות ויישובן בדרך של שיחה.

פנו אלינו לקבלת פרטים נוספים

על אף שהזוגיות כבר לא מה שהייתה, אולי המרחב שביניכם מכיל כעסים, עלבונות ותסכולים, חשוב לזכור כי פרידה שתיערך בנועם תאפשר לכם להמשיך להיות חלק זה מהחיים של זו (כפי שיתבקש, במיוחד אם יישארו לכם גם לאחר הפרידה עניינים משותפים שיקשרו ביניכם, כמו ילדים, עסקים או חובות). פנו אלינו ותגלו צוות של מקצוענים שישמח ללוות אתכם תוך שמירה על האינטרסים שלכם, של הילדים וגם של בן או בת הזוג, להגעה להסכם גירושין אופטימאלי ושמירה על קרקע פורייה להמשך חיים שמחים ומלאי אהבה, גם אם כבר לא דווקא זה אל זו. 

עוד מאמרים בנושא

תחומי עיסוק המשרד

ליצירת קשר חייגו:

או כתבו לנו:

יצירת קשר ליעוץ:

דילוג לתוכן