לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 077-8036020

  חלוקת רכוש

  במהלך חיי הנישואין אנחנו מתבססים מבחינה כלכלית. אנחנו צוברים הון ונכסים, כמו גם מוניטין, חסכונות, ועוד. כל אלה נחשבים בדרך כלל רכוש משותף, ועם ההחלטה “לפרק את החבילה” עלינו לתת את הדעת על חלוקה הוגנת ומאוזנת של הנכסים (כמו גם החובות) בין שני בני הזוג.

  חלוקת הרכוש הינה אחת ה”מלכודות” הגדולות שיש לצלוח בעדינות, בהתחשבות ותוך מחשבה לטווח ארוך. עורך דין גירושין יוכל לסייע רבות בהשגת חלוקה הוגנת, נטולת תסכולים וכעסים, שתגרום לשני בני הזוג להרגיש שחלקם וזכויותיהם ברכוש נשמרו.

  כיצד מחלקים רכוש עם פקיעת הנישואין?

  על פי חוק יחסי ממון, את איזון המשאבים והחלוקת של הרכוש יש לעשות במועד פקיעת הנישואין (אלא אם התחתנתם לפני שנת 1974, אז חוק יחסי הממון לא חל עליכם) ומוטב אצל עורך דין גירושין.

  את הרכוש שנחשב משותף יש על פי חוק לחלק שווה בשווה (חלוקת רכוש). אין זה משנה אם מדובר בנכס הרשום על שמו של אחד מבני הזוג בלבד, אם רק אחד מבני הזוג עבד במהלך שנות ניהול משק הבית המשותף או אם אחד מבני הזוג הרוויח משמעותית יותר מהאחר, בכל מקרה חלוקת הנכסים תשאף לשקף שוויון בין בני הזוג. 

  איזה רכוש בדיוק יש לחלק שווה בשווה בין בני הזוג? 

  חלוקת רכוש בעת הגירושין תכלול את כל המפורט מטה:

  • כל הנכסים והחסכונות שנצברו על-ידי כל אחד מבני הזוג במהלך חיי הנישואין (נכסי נדל”ן, רכבים, תכניות חיסכון, עסקים שהוקמו במהלך הנישואין, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופות גמל, פיצויי פיטורין, ועוד).

  • שווה הערך של מוניטין מקצועי שנצבר במהלך הנישואין

  • ירושות ומתנות שהתקבלו במהלך הנישואין וניתן להוכיח שהתקיימה לגביהם כוונת השיתוף

  • חובות שנצברו כחלק מניהול משק הבית 

  לא יחולקו בין בני הזוג:

  • רכוש שהיה בבעלות אחד מבני הזוג טרם הנישואין, לא יכלל בזמן חלוקה של רכוש.

  • ירושות ומתנות שהתקבלו במהלך הנישואין על-ידי אחד מבני הזוג ולא ניתן להוכיח בנוגע אליו את כוונת השיתוף, לא יוכללו בזמן חלוקת רכוש.

  • חובות שנצברו שלא על מנת לאפשר תחזוקת משק הבית (למשל חובות הימורים, חובות שנצברו בשל פעולות בלתי חוקיות של אחד מבני הזוג, חובות שנוצרו עקב בגידות, וכדומה)

  איך מבצעים חלוקת רכוש בעת גירושין?

  לעיתים, תהליך הגירושין מעורר בנו כעס שקל מאוד לבטא אותו דרך העמסת קשיים על תהליך חלוקת רכוש בין בני זוג, אף על פי שעל פי חוק הדברים בדרך כלל ברורים מאוד. לכן, אנחנו ממליצים לכם לפנות למשרד עורכי דין כשלנו. 

  משרד עורכי דין “בנימיני – דבש” מתמחה בתחום ליווי משפטי למתגרשים וברבות השנים צברנו ניסיון רב בתחום חלוקה של רכוש משותף. מאיתנו תוכלו לקבל את התמיכה, הייעוץ וההכוונה שיאפשרו לכם לסיים את ההליך בצורה יעילה ומכובדת. לעיתים ניתן לבצע חלוקת רכוש בין בני זוג בדרך של גישור ולהגיע להסכמות אשר ישרתו בצורה המיטבית את שני הצדדים מבלי לפגוע בזכויותיו או ברגשותיו של איש.

  leaf

  משרד עו”ד בנימיני – דבש

  leaf

  צוות המשרד מתמחה במתן שירות מקצועי ואישי, תוך דיסקרטיות והתאמה לצרכי הלקוח, לטובת סיום התהליך במהירות ובאפקטיביות.