כתובה בגירושין

במסגרת הליך הנישואין הרבניים, מתבקש הבעל לעתיד לבחור סכום שייכתב על הכתובה ובכך יובטח לאשתו באם יתגרשו. סכום זה אינו עניין תיאורטי והוא משמעותי לקביעת האסטרטגיה לניהול תיק הגירושין. במספר לא מבוטל של מקרים פוסק בית הדין הרבני (שהוא הערכאה היחידה המוסמכת לדון בענייני תשלום סכום הכתובה) על תשלום מלא של סכום כתובה גירושין לאישה. מתי ניתן לקחת בחשבון תשלום דמי הכתובה בהליך הגירושין וכיצד חשוב להתכונן להיבטים אלה של הסכם הגירושין?

“לא מתחתנים עם קמצנים”

מי חושב, מתחת לחופה, על האפשרות לגירושין? אחרי הכול, כולנו (כולל ה 25% שמתגרשים בסוף) “בונים על זה” שחתונה זה לתמיד, ושהם מצאו את השותף שלהם לחיים, איתו יבנו משפחה ובסיס כלכלי. אז, במעמד המרגש של החופה, מביט הבעל לעתיד בעיניים לחות אל עיניה של אשתו, חושב על העתיד הורוד שהוא מדמיין להם, וכותב מספר עם המון אפסים כסכום כתובה גירושין.
אולם המציאות מורה שבהחלט ייתכן שהזוג ימצא עצמו על מדרגות הרבנות בבקשה לפתוח תיק גירושין. או אז מתגלה המציאות המרה לבעל – סכום הכתובה הוא לא רק מחווה רומנטית אלא התחייבות משפטית, ואם האישה תצליח להוכיח שבעלה מגרש אותה בשל סיבה פחותה היא עשויה לזכות בפסק דין המזכה אותה במלוא סכום כתובה גירושין.

אסטרטגיה לניהול תיק הגירושין – מהיום הראשון לתהליך!

תהליך גירושין עלול להפוך תהליך מתיש, יקר, עצוב ומתסכל עבור שני בני הזוג. ככל שהפערים בין בני הזוג גדולים יותר בנוגע לתובנות על תהליך הגירושין, מהותו וההסכמים הנגזרים ממנו כך צפוי ההליך להיות מורכב, ארוך יותר וההוצאות הכרוכות בו בהתאם.

הכתובה, אשר תוקפה חל עם התרת הנישואין, מטרתה גם להבטיח את היציבות הכלכלית של אישה ש”נזנחה” לאחר הגירושין, וגם להוות איום כלפי הבעל נגד סיום מיותר של הנישואין מבלי לעשות מאמץ לשלום בית. את סכום הכתובה זכאית אישה לתבוע מבעלה במידה ועולה בידה להוכיח בבית הדין הרבני כי הבעל פנה לגירושין בשל סיבה של מה בכך או שהבעל אינו מוכן לפנות לשלום בית על אף שהיא כן מוכנה לכך.

עורך דין גירושין יעזור לכם להבין מה בדיוק אתם רוצים ואיך להשיג את זה

שנים של ניסיון בתחום מלמדות שהדרך הטובה ביותר לנהל תיקי גירושין היא בדרך של הדברות עניינית ויעילה (שלא לומר מתחשבת) ואם ניתן אז אפילו בהליך גישור.

כאשר זה אינו המקרה, חשוב לנהל את תיקי הגירושין באופן מודע, אסרטיבי, זריז וחכם, ומבלי לאבד זמן. תביעת סכום כתובה גירושין תדרוש מן התובעת להגיש מסמכים ותיעוד לבית הדין הרבני שיסייעו לרבנים להתרשם ממוכנותה לשלום בית ומהאופן החד צדדי שבו התקבלה ההחלטה על הפירוד. חשוב לערוך את מסמכי הגירושין ביחד עם עורך דין לענייני גירושין ולקבל ליווי לאורך כל התהליך.

הצוות במשרד עורכי דין משפחה בנימיני – דבש ישמח לסייע לכם לבחור אסטרטגיה ולדבוק בה לאורך התהליך על מנת להבטיח שמירה על האינטרסים והצבתכם בנקודת פתיחה טובה לפרק חדש בחייכם.

עוד מאמרים בנושא

תחומי עיסוק המשרד

ליצירת קשר חייגו:

או כתבו לנו:

יצירת קשר ליעוץ:

דילוג לתוכן