לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 077-8036020

  ניהול תיקי גירושין

  תיקי גירושין הם תיקים של הליכים משפטיים במסגרתם מטפלים בכל הנושאים לגביהם יש להגיע להסכמות בטרם ניתן לאשר התרת הנישואין (כמו תשלומים ומזונות, משמורת ילדים והסדרי ראייה, חלוקת רכוש וכדומה). במאמר זה נתייחס לתיקי גירו הנפתחים בבית המשפט לענייני משפחה ובתיקי גירושין הנפתחים בבית הדין הרבני ונעמוד על ההבדלים ביניהם.

  שתי הערכאות המנהלות תיקי גירושין

  במדינת ישראל ישנם שתי ערכאות להן סמכות מקבילה לטפל בתיקי גירושין – ערכאה דתית (כאשר מדובר בשני בני זוג יהודיים זהו בית הדין הרבני) וערכאה אזרחית (בית המשפט לענייני משפחה). בכל אחת מן הערכאות שהוזכרו ניתן לפתוח תיק המכונה תיק גירושין (בבית המשפט לענייני משפחה מדובר למעשה ב”תביעת גירושין”) וכל אחת מהן מוסמכת ליתן תוקף של פסק דין להסכמות בין הצדדים כפי שהן באות לידי ביטוי בהסכם הגירושין. לכך דרוש עורכי דין לגירושין.

  בית המשפט לענייני משפחה

  הערכאה היחידה המוסמכת בישראל להתיר נישואין של בני זוג יהודיים היא בית הדין הרבני. עם זאת, ניתן לנהל בבית המשפט לענייני משפחה הליך המטפל בכל הנושאים הכרוכים בפירוק המשפחה, כולל כמובן אישור הסכם הגירושין.

  לאחר אישור הסכם הגירושין יש לפתוח תיק גירושין בבית הדין הרבני, להציג את הסכם הגירושין המאושר, לקיים טקס גירושין דתי (מסירה וקבלה של גט) ולקבל תעודת גירושין שתהווה אסמכתא חוקית תקפה לסיום הנישואין מיום הפקתה.

  בית הדין הרבני

  כאמור, כל זוג יהודים המתגרש בישראל יסיים את התהליך בבית הדין הרבני. ניתן גם לבחור שנושאים כמו משמורת והסדרי ראייה, קבלת סכום הכתובה ותשלום מזונות ילדים, יטופלו במסגרת הדיונים בבית הדין הרבני. תוקף אישור הסכם הגירושין בבית הדין הרבני זהה לזה של אישורו בבית משפט לענייני משפחה.

  מרוץ הסמכויות

  פעם, נהוג היה לחשוב שאם הגירושין מתנהלים תוך קונפליקט ואי הסכמה, ותיק הגירושין נפתח על ידי אחד מהצדדים, רצוי שהגבר יפתח תיק גירושין בבית הדין הרבני ואישה תעדיף את בית המשפט לענייני משפחה. היום, ידוע כי “כלל אצבע” זה אינו תקף תמיד וחשוב לקחת בחשבון את נסיבות כל מקרה לגופו. ישנם הבדלים בהתייחסות בין בשתי הערכאות, הדתית והאזרחית, היוועצות עם עורך דין משפחה מקצועי ומנוסה תעזור לכם לבחור באיזו ערכאה לנהל את תיק הגירושין שלכם.

  אל תוותרו על שירותיו של עורך דין גירושין איכותי

  עורכי דין לגירושין מומחים בניהול תיקי הגירושין שלכם ישפיע משמעותית על העתיד שלכם, בעיקר אם יש לכם ילדים משותפים, רכוש, עסק או דווקא חובות שתצטרכו לחלוק גם לאחר תום מערכת היחסים. לכן, ייצוג משפטי הולם על ידי עורך דין הבקיא בניסוח הסכמי גירושין וניהול תיקי גירושין בערכאות השונות יבטיח שהאינטרסים שלכם יישמרו תוך מזעור קונפליקטים וקיום הליך חלק ושקט ככל האפשר.

  משרד עורכי דין בנימיני – דבש מתמחה בניהול תיקי גירושין, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולקבל ייעוץ מקצועי איכותי ובמידת הצורך גם ליווי משפטי מסור לכל אורך ההליך.

  כתבו תגובה

  מלאו פרטים והוסיפו תגובה, הפרטים לא יתפרסמו ולא ישמרו במערכת

  הישארו מעודכנים!

  הרשמו לקבלת עדכונים חמים

   • youtube
   • gplus
   • fb

   כיצד מתחלק הרכוש בגירושין של ידועים בציבור?

   הליך גירושין של ידועים בציבור מתקיים בצורה קצת אחרת מאשר אצל זוגות נשואים, מכיוון שהם אינם באמת מתגרשים. כיצד מתבצע ההליך? כיצד מתבצע הדיון על […]

   תביעת מזונות ילדים

   מזונות ילדים נקבעים בהתאם לכמה פרמטרים, בראשם יכולת ההשתכרות של האב ומספר הילדים המשותפים. הליך גירושין הינו מורכב וקשה עוד יותר כאשר מעורבים בו ילדים. […]

   עורכי דין גירושין

   ניהול הליך גירושין באופן נכון, מחייב ידע וניסיון מקצועיים וכן סבלנות ורגישות. הליך גירושין הינו מורכב וממושך ועל מנת להקל על ההליך ולעבור אותו בשלום […]

   עורך דין משפחה

   תחום דיני המשפחה הינו דינמי וחלים בו שינויים באופן תדיר הנובעים מפסיקות והגדרות חדשות הנוגעות לתא המשפחתי. בכל הנוגע ליישוב סכסוכים ומחלוקות משפחתיים, הרי שחשוב […]