לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 077-8036020

  עו”ד דיני משפחה

  דיני משפחה הם תחום משפטי העוסק, כפי שמשתמע משמו, בסוגיות משפטיות וסכסוכים המתגלעים בין בני משפחה או הקשורים במעמד אישי (שיוך אדם לקבוצה מסוימת כך שהדין החל נגזר מכך, להבדיל מדין החל על אדם בשל שהותו בטריטוריה מסוימת). 

  כך למשל עוסקים עו”ד דיני משפחה בנושאי הורות, אפוטרופסות, יוחסין, ירושות, נישואין וגירושין ועוד. ערכאה משפטית מיוחדת הוקמה בישראל לטיפול בכל הקשור לדיני משפחה, בית המשפט לענייני משפחה לו סמכות לעסוק בכל הנ”ל כמו גם בסכסוכים אזרחיים בין בני משפחה באמצעות עו”ד דיני משפחה.

  עורך דין לענייני משפחה מתמחה בתחום דיני המשפחה כפי שהוא תואר לעיל. 

  מכיוון שמדובר בתחום משפטי רחב ניתן למצוא עורכי דין לענייני משפחה הבוחרים לעסוק רק בחלק מן הנושאים, כך ישנם עו”ד דיני משפחה המתמקצעים בהענקת ליווי משפטי למי שמצויים בהליכי גירושין, עורך דין צוואות וירושות המתמחה דווקא בטיפול בסוגיות הנוגעות לירושות (קיום צוואות, חלוקת עיזבון לפי דין, סכסוכים בין יורשים ועוד), ישנם עו”ד דיני משפחה להם ידע וניסיון רב בטיפול בתיקי אימוץ ואפוטרופסות וכך גם בכל הקשור לתתי התחומים האחרים של דיני המשפחה.

  משרד עורכי דין “בנימיני – דבש” מתמחה בתחום דיני המשפחה. אנו ערוכים להענקת ייעוץ ושירות משפטי איכותי בכלל הנושאים הקשורים לתחום משפטי זה.

  ליווי משפטי למצויים בהליכי גירושין

  נהוג לקבוע את אחוז המתגרשים תוך השוואה בין מספר הזוגות הנישאים לבין מספר הזוגות המתגרשים במהלך פרק זמן מסוים. בחמש העשרה השנים שחלפו מאז תחילת האלף השלישי אחוז המתגרשים בקרב זוגות יהודיים עמד על 25%, כך יוצא שכל זוג רביעי הנישא בישראל צפוי לסיים את נישואיו בפרידה וגירושין, עלפי רוב לאחר שכבר ישנם לבני הזוג ילדים ולאחר שצברו יחד רכוש משותף. 

  אין פלא איפה שיש צורך במספר גדול יחסית של עו”ד לענייני משפחה המתמחים בתחום הגירושין, תחום מורכב בישראל לאור כפל הסמכויות בין ערכאות דתיות (כגון בית הדין הרבני) לאזרחית (בית המשפט לענייני משפחה).

  ירושות לפי צוואה ועל-פי דין 

  בישראל קובע חוק הירושה שתי דרכים לחלוקת עיזבון. האחת היא לפי צוואה תקפה שהותיר המנוח אחריו והשנייה, לפיה נוהגים כאשר אין צוואה כזו, היא חלוקה לפי דין (המבוססת על מעגלי קרבה). 

  עורך דין צוואות וירושות ודיני משפחה או עורכת דין לענייני משפחה יטפלו בקבלת צו קיום צוואה (במקרה של הורשה לפי צוואה) או צו ירושה (במקרה של הורשה על פי דין), יוכלו לסייע למי שמעוניינים לתקוף צוואה כמו גם ליורשים המעוניינים להסתלק מחלקם בעיזבון (למשל כדי למנוע ממנו ליפול לידי נושיהם), לערוך הסכם בין יורשים (לחלוקה שונה של העיזבון ביניהם) ועוד.

  מקצועיות המלווה ברגישות ואמפטיה

  כל חיפוש בתחום דיני משפחה עורך דין יעלה שלל תוצאות. חשוב לבחור עו”ד צוואות וירושות המתמחה גם בדיני משפחה עימו יש לנו שפה משותפת. עורכי דין לדיני משפחה נדרשים לעמוד באופן תקיף על זכויות לקוחותיהם אך בה בעת לדעת להתנהל מול הצד שמנגד באופן שימנע התלהטות רוחות העלולה לסבך את ההליך המשפטי שלא לצורך.

  משרד עו”ד צוואות וירושות “בנימיני – דבש” מתמחה גם בדיני משפחה על כל מגוון תתי התחומים שבהם. 

  אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה הקשורה לדיני משפחה, נשמח להעניק לכם ייעוץ משפטי מעולה ולחלוק עמכם מן הידע והניסיון הרב שצברנו. במידת הצורך תוכלו גם אתם ליהנות משירותי המשפט האיכותיים והמסורים שאנו מספקים ללקוחותינו. 

  leaf

  משרד עו”ד בנימיני – דבש

  leaf

  צוות המשרד מתמחה במתן שירות מקצועי ואישי, תוך דיסקרטיות והתאמה לצרכי הלקוח, לטובת סיום התהליך במהירות ובאפקטיביות.