לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 077-8036020

  פינוי בינוי – הזדמנות להתחדש בדירה מפוארת

  “פינוי בינוי” הוא מונח משפטי לו הגדרה מפורשת בחוק פינוי בינוי כמו גם כינוי נפוץ בקרב הציבור לעסקאות קומבינציה במסגרתן מפנים דיירים דירותיהם בבנייני מגורים ישנים על מנת לאפשר הריסתם ובניית מגדלי מגורים מודרניים תחתם. הדיירים מקבלים במקום דירתם הישנה דירה חדשה, מפוארת יותר ושערכה גבוה משל קודמתה. פרויקטים של פינוי ביוני המקיפים יותר מבניין אחד כוללים עלפי רוב גם פיתוח תשתית סביבתית משופרת לרווחת הדיירים הוותיקים, כמו גם דיירים חדשים אשר ירכשו דירות שנוספו בזכות הקמת בניינים גבוהים יותר.
  ישנם פרויקטים של פינוי בינוי המקיפים מספר בניינים ואף שכונות שלמות. על פרויקטים כאלה מנצחת הרשות המקומית ומעורבים בהם יזמים הזוכים לנהל את ביצוע הפרויקט תוך שהם נוטלים על עצמם התחייבויות כלפי בעלי הנכסים בהתאם לחוזי ההיקשרות ביניהם.
  פרויקטים מסוג נוסף של פינוי בינוי הם כאלה המבוצעים מכוח תמ”א 38/2 (תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה).
  עלפי רוב, מעבר למסירת דירות חדשות התואמות את שהובטח לדיירים, דואגים היזמים לדיור חלופי לתקופת ביצוע הפרויקט ולהוצאות הכרוכות במעבר אל הדירה החלופית וממנה אל הדירה החדשה.

  כל הצדדים מרוויחים

  לכל הגורמים המעורבים (המדינה, הרשות המקומית, בעלי הנכסים, דיירים, יזמים וקבלני ביצוע) יש אינטרס לאפשר ולהוציא לפועל פרויקט פינוי בינוי כאשר מדבור בבנייני מגורים ישנים יחסית.
  באמצעות פרויקטים כאלה ניתן לשפר את חזות האזור, להעלות את ערך נכסי הנדל”ן בו, ל”היפטר” ממבנים ישנים אשר אינם עומדים בתקני בנייה מודרניים, במקרים של פינוי בינוי מכוח תמ”א 38 שיפור משמעותי בהבטחת שלום התושבים במקרה של רעידת אדמה חזקה. בעלי נכסים ודיירים זוכים לעבור לדירה מרווחת ומפוארת יותר וכן לרווח הון כתוצאה מעליית ערך הדירה. בזכות שיפור התשתית הציבורית רמת החיים הכללית באזור עולה.
  כל עסקת נדל”ן היא כזו הדורשת טיפול משפטי של עורך דין מקרקעין, לא כל שכן עסקאות מורכבות כגון עסקאות קומבינציה בין דיירים ויזמים במסגרת פרויקט פינוי בינוי. כדי לוודא שאתם זוכים לקבל את המרב ממעורבותכם בפרויקט כזה הכרחי לדאוג לקבל ליווי משפטי מאת עורך דין מקרקעין המתמחה בטיפול בפרויקטים של פינוי בינוי על מגוון סוגיהם.

  די בהסכמת רוב מיוחס של בעלי דירות כדי לאפשר ביצוע פרויקט פינוי בינוי

  חשוב לדעת כי החוק אינו דורש שכל הדיירים יסכימו פה אחד לביצוע פרויקט פינוי בינוי. נחוץ רק רוב “מיוחס” כפי שזה מוגדר בחוק פינוי בינוי, כך למשל בבית משותף בו יותר מחמש דירות דרושה הסכמה של מעלי לפחות ארבע חמישיות מהדירות ולפחות שלושה רבעים מן הנדל”ן המשותף. בבניין בן יותר משש דירות תחשב כדירה אחת הדירות של מי שבבעלותו יותר מ30% מן הדירות בבניין – זאת כדי למנוע “השתלטות” על בניין כדי לכפות על דייריו האחרים פרויקט פינוי ביוני.
  משרד עורכי דין “בנימיני – דבש” מתמחה בדיני מקרקעין. לנו ניסיון רב בליווי משפטי של פרויקטים מסוג פינוי בינוי. הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה הקשורה לפרויקטים כאלה, נשמח לייעץ ובמידת הצורך להעניק גם לכם שירותים משפטיים מאת עורכי דין מובילים בתחום זה בארץ.

  כתבו תגובה

  מלאו פרטים והוסיפו תגובה, הפרטים לא יתפרסמו ולא ישמרו במערכת

  הישארו מעודכנים!

  הרשמו לקבלת עדכונים חמים

   • youtube
   • gplus
   • fb

   כיצד מתחלק הרכוש בגירושין של ידועים בציבור?

   הליך גירושין של ידועים בציבור מתקיים בצורה קצת אחרת מאשר אצל זוגות נשואים, מכיוון שהם אינם באמת מתגרשים. כיצד מתבצע ההליך? כיצד מתבצע הדיון על […]

   תביעת מזונות ילדים

   מזונות ילדים נקבעים בהתאם לכמה פרמטרים, בראשם יכולת ההשתכרות של האב ומספר הילדים המשותפים. הליך גירושין הינו מורכב וקשה עוד יותר כאשר מעורבים בו ילדים. […]

   עורכי דין גירושין

   ניהול הליך גירושין באופן נכון, מחייב ידע וניסיון מקצועיים וכן סבלנות ורגישות. הליך גירושין הינו מורכב וממושך ועל מנת להקל על ההליך ולעבור אותו בשלום […]

   עורך דין משפחה

   תחום דיני המשפחה הינו דינמי וחלים בו שינויים באופן תדיר הנובעים מפסיקות והגדרות חדשות הנוגעות לתא המשפחתי. בכל הנוגע ליישוב סכסוכים ומחלוקות משפחתיים, הרי שחשוב […]