לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 077-8036020

  תמ”א 38 – היפכו את ביתכם עמיד בפני רעידות אדמה

  רעידות אדמה מתרחשות במפתיע באזורים שונים בעולם, כולנו זוכרים את החזקות שבהן מן השנים האחרונות שזרעו הרס במדינות כמו טורקיה, נפאל והאיטי. ישראל שוכנת על קו השבר הסורי אפריקאני, קו תפר בין שני לוחות טקטוניים שנעים בכיוונים ובקצב שונה ומתחככים זה בזה. גיאולוגים רבים מתריעים שאך עניין של זמן הוא עד שרעידת אדמה בעוצמה גבוהה תפקוד את אזורנו.
  רוב הנפגעים במהלך רעידות אדמה נפצעים ונהרגים מהתמוטטות של מבנים שלא הוקמו באופן שהקנה להם עמידות מספקת מפני רעידות אדמה. בישראל פעלה הממשלה להבטיח שבניינים יבנו באופן שימנע התמוטטות עקב תנודות קרקע מסוג אלה האופייניות לרעידות אדמה חזקות. זאת באמצעות תקן 413 המחייב בנייה באופן המקנה עמידות מספקת מפני רעידות אדמה.
  רבים מן הבניינים אשר היתרי הבנייה להם ניתנו לפני שנת 1980 ניבנו שלא בהתאם לדרישות תקן 413 הנ”ל.
  תמ”א 38 (תוכנית מתאר ארצית 38) הונחה במטרה לעודד חיזוק מבנים קיימים כך שיעמדו בדרישות התקן, יהפכו עמידים דיים בפני רעידות אדמה וכך השוהים בהם יהיו בטוחים גם במקרה של רעידת אדמה חזקה.
  תמ”א 38/2 מאפשרת הריסת מבנה ישן כליל והקמת מגדל מגורים מודרני העומד מן הסתם גם בדרישות תקן 413.

  יתרונות רבים לבנייה מכוח תמ”א 38

  חיזוק בניין ושיפור עמידותו בפני רעידות אדמה הוא פרויקט שעלותו נכבדת. תמ”א 38 מאפשרת קבלת היתרים, בהליך מזורז, לשדרוגים ותוספות אשר יעלו את ערך הנכס כך שההשקעה למעשה תכסה את עצמה.
  בעלי דירות בבניין הנחשב מתאים לפרויקט חיזוק או פינוי בינוי מכוח תמ”א 38 יכולים להיקשר עם יזם אשר יבצע את הפרויקט עבורם ללא תשלום תמורת דירות שיקבל לרשותו אשר נוספו לבניין בזכות הוספת קומות, סגירת קומת עמודים, הוספת אגף או הקמת מבנה חדש לחלוטין בו מספר גדול יותר של דירות. לעיתים קרובות גם מוסיפים מעלית לבניין בו לא הייתה כזו.
  הדיירים זוכים לקבל דירה מפוארת יותר שערכה גבוה משל דירתם הישנה ולא פחות חשוב, דירה שלא תתמוטט על יושביה במקרה של רעידת אדמה.
  עסקאות בין דיירים ויזמים בפרויקטים מכוח תמ”א 38 הן מורכבות מטבען ולפיכך רק ליווי משפטי של עורך דין מקרקעין המתמחה גם בייצוג דיירים או יזמים בפרויקטים כאלה יבטיח השלמת הפרויקט ללא תקלות ותוך שכל הצדדים מקבלים את שהובטח להם.

  התנאים לבנייה מכוח תמ”א 38

  כדי ליהנות מן היתרונות שמציעה תמ”א 38 על המבנה נשוא הפרויקט להיות כזה שהיתר הבנייה שלו ניתן לפני שנת 1980. על מהנדס בניין לאשר שהמבנה אינו עומד בדרישות תקן 413. לא ניתן ליזום פרויקט בנייה מכוח תמ”א 38 כשמדובר במבנה המיועד להריסה. לבסוף, רק אם מושגת הסכמת כל בעלי הדירות בבניין ניתן לצאת לדרך.
  משרד עורכי דין “בנימיני – דבש” מתמחה גם בתחום דיני מקרקעין. ברבות השנים ליווינו פרויקטים רבים מכוח תמ”א 38, כאלה של חיזוק מבנים כמו גם של הריסת מבנים ישנים והקמת חדשים תחתם. עורכי הדין שלנו ידעו להשיג את מרב התועלת עבורכם מן הפרויקט ולוודא שהיזם עימו אתם נקשרים יעמוד בכל התחייבויותיו כלפיכם.
  הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה הנוגעת לפרויקטים מכוח תמ”א 38, נשמח לייעץ, לספק מידע מהימן ובמידת הצורך להציע גם לכם ליווי משפטי איכותי ומסור.

  כתבו תגובה

  מלאו פרטים והוסיפו תגובה, הפרטים לא יתפרסמו ולא ישמרו במערכת

  הישארו מעודכנים!

  הרשמו לקבלת עדכונים חמים

   • youtube
   • gplus
   • fb

   כיצד מתחלק הרכוש בגירושין של ידועים בציבור?

   הליך גירושין של ידועים בציבור מתקיים בצורה קצת אחרת מאשר אצל זוגות נשואים, מכיוון שהם אינם באמת מתגרשים. כיצד מתבצע ההליך? כיצד מתבצע הדיון על […]

   תביעת מזונות ילדים

   מזונות ילדים נקבעים בהתאם לכמה פרמטרים, בראשם יכולת ההשתכרות של האב ומספר הילדים המשותפים. הליך גירושין הינו מורכב וקשה עוד יותר כאשר מעורבים בו ילדים. […]

   עורכי דין גירושין

   ניהול הליך גירושין באופן נכון, מחייב ידע וניסיון מקצועיים וכן סבלנות ורגישות. הליך גירושין הינו מורכב וממושך ועל מנת להקל על ההליך ולעבור אותו בשלום […]

   עורך דין משפחה

   תחום דיני המשפחה הינו דינמי וחלים בו שינויים באופן תדיר הנובעים מפסיקות והגדרות חדשות הנוגעות לתא המשפחתי. בכל הנוגע ליישוב סכסוכים ומחלוקות משפחתיים, הרי שחשוב […]