לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 077-8036020

  שאלות נפוצות

  • האם חשוב להסתייע בשירותי עורך דין מקרקעין ברכישת דירה מיד שנייה?

   חשוב ואף הכרחי להשתמש בשירותיו של עורך דין מקרקעין בכל מקרה של מכירה או רכישה של נכס נדל”ן. במקרה של רכישת נכס נדל”ן מיד שנייה, חשוב לוודא כי הוא נקי משעבודים, כי רישום הנכס על שם הרוכשים נעשה כדין, שהסכם המכר משרת את האינטרסים של הרוכש, ועוד.
   ליווי עורך דין מקרקעין בכל עסקת נדל”ן, בכלל זה גם עסקאות רכישת נדל”ן מיד שנייה, ימנע אכזבות, תסכולים, תקלות, ואף הוצאות כספיות מיותרות אשר עלולות להיות נכבדות מאוד.

  • אלו מיסים יש לשלם לאחר רכישת דירה וכיצד עורך דין מקרקעין יכול לעזור בכך?

   תשלומי המיסים לאחר רכישת דירה משתנים מאוד בהתאם למצב הרוכשים ולמאפייניהם.
   יש לתת את הדעת לשאלות כמו אם זוהי הדירה הראשונה שאתם רוכשים, אם זוהי דירה יחידה אשר בבעלותכם, האם חלק מן הדירה ניתן לכם בירושה, ואם אתם גם מוכרים נכס – האם אתם מרוויחים על העסקה (אז תתבקשו לשלם מס שבח על הרווחים).
   ניתן בהחלט להשפיע על גובה המיסים המשולמים ברכישת דירה (מס רכישה, מס שבח). חשוב להיוועץ בעורך דין מקרקעין מנוסה שיסייע לכם להבין מהו הסטאטוס שלכם ומה גובה המס אותו אתם צפויים לשלם במסגרת ביצוע עסקת הנדל”ן שעל הפרק.

  • ברכישת דירה מקבלן, האם מומלץ להסתפק בשירותי עורך דין מקרקעין מטעם הקבלן על מנת לחסוך בעלויות עורך דין מקרקעין?

   רכישת דירה תהיה קרוב לוודאי אחת העסקאות הגדולות שתעשו בימי חייכם, אם לא הגדולה ביותר. לאור זאת תרצו שיעמוד לצידכם עורך דין מקרקעין שרואה רק את טובתכם לנגד עיניו, עורך דין אשר אין עוררין בנוגע לאינטרסים שהוא בא לקדם. לכן, ה”הוצאה הנוספת” בשכירת שירותיו של עורך דין מקרקעין מטעמכם עשויה להתברר כחיסכון אדיר, כאשר עורך דין זה ייצג רק אתכם ויוודא שוב ושוב שהקבלן משרת אתכם נאמנה ושהנכס יימסר לרשותכם בהתאם לתנאים אליהם התחייב הקבלן.

  • כיצד מחליפים בעלות על נכס מקרקעין שעבר בירושה?

   כל נכס נדל”ן או מקרקעין ש”החליף ידיים” יש לרשום על שם בעליו בלשכת רישום המקרקעין הרלוונטית. על מנת לעשות כן, יש להגיע אל לשכת רישום המקרקעין הקרובה למיקום הנכס (המטפלת באזור בו מצוי הנכס), בצירוף המסמכים הרלוונטיים (כמו עותק נאמן למקור מצו הירושה). אין צורך באישורים על תשלום מיסים (כגון מס רכישה) אשר אינם תקפים במקרה של העברת בעלות על נכס שעבר בירושה.

  • האם פניה לבית המשפט לענייני משפחה היא הדרך היחידה לפתור סכסוכים משפטיים במשפחה?

   נהפוך הוא. אנחנו מאמינים שחשוב לראות בבתי המשפט מוצא אחרון, לאחר שכל הליך של גישור וניסיון לפתור את המחלוקת מוצה.
   כל סכסוך יש לנסות ליישב מחוץ לכותלי בית המשפט בסיוע עורך דין דיני משפחה, בתהליכים של גישור תוך ניסיון להגיע לפתרון אופטימאלי שישרת את שני הצדדים. רק לאחר שתהליכי הגישור, ומו”מ כשלו יש להגיש תביעה בבית המשפט. לאורך כל הדרך אנחנו ממליצים להיוועץ בעורך דין דיני משפחה איכותי שיסייע להתמודד עם המצב הנוכחי ולהתכונן לבאות בחוכמה.

  • כיצד מחולק עיזבונם של בני זוג אשר להם ילדים מנישואים קודמים?

   באין צוואה, נקבע על פי חוק הירושה כי ילד זכאי לרשת את הוריו. כך, כאשר זוג הורים נפטר, יירשו אותם הן הילדים המשותפים שלהם והן הילדים של מי מן הצדדים אשר אינם משותפים לשניהם. ילדים מנישואים קודמים שהם רק של אחד מבני הזוג, יורשים רק אותו ולא את בן הזוג השני כך יוצא שחלקם בעיזבון יהיה מחצית ממה שירשו הילדים שהם ילדיהם של שני בני הזוג.

  • כיצד מטופלת צוואתו של אדם שהוא בעל חוב ומניין גובים את חובו?

   אם לא קיימת התייחסות בצוואת המנוח באשר לאופן תשלומי החובות שהותיר אחריו, מנהל עיזבון המנוח הוא זה שבאחריותו לוודא פדיון החוב מתוך הונו ונכסיו של המנוח טרם חלוקתם ליורשיו. אם חולק כל העיזבון בין הנושים והחובות טרם כוסו במלואם לא יהיו היורשים אחראים לכיסוי יתרת החובות.

  • מתי מומלץ לערב עורך דין גירושין בתהליך של פרידה

   התשובה האובייקטיבית והמדויקת ביותר תהיה ללא ספק, מוקדם ככל האפשר. 

   מרגע שהחלטתם (או שנודע לכם) שאתם הולכים לכיוון של גירושין, מומלץ למצוא עורך דין דיני משפחה המתמחה בטיפול בתיקי גירושין. עורך דין כזה יוכל לסייע לכם להבין מהן נקודות התורפה, למה חשוב לשים לב, מהו מרוץ הסמכויות, מה אפשר לעשות ומה חשוב שלא לומר, כיצד אוספים ראיות במקרה הצורך וכדומה. 

   המצב האופטימאלי הוא גירושין בהסכמה ולכן רצוי מאוד שלא לעורר קונפליקטים מיותרים, עם זאת יש לדעת היטב לאן אתם הולכים וכיצד להשיג את התנאים הנחים ביותר ליציאה לדרך חדשה, לעורך דין גירושין הידע והניסיון הנחוצים כדי להבטיח שהליך הגירושין ינוהל באופן המוצלח ביותר עבורכם.

  • איך בדיוק פותחים תיק גירושין ומה הבדל בין תביעת גירושין לגירושין בהסכמה?

   כאשר אצל אחד מבני הזוג גמלה ההחלטה להתגרש בעוד אצל בן הזוג השני עדין לא יכול בן הזוג המעוניין להניע הליך גירושין לפתוח תיק גירושין בבית הדין הרבני אן בבית המשפט לענייני משפחה. אל תביעת גירושין המוגשת לבית הדין הרבני יש לכרוך כל נושא הנוגע לגירושין (כגון חלוקת רכוש ומזונות ילדים) שמגיש התביעה מעוניין למסור לטיפולו של בית הדין.

   כאשר שני בני הזוג מעוניינים להתגרש ניתן לעיתים לנהל את הליך הגירושין תוך שיתוף פעולה וקיום מו”מ ענייני המוביל לניסוח הסכם גירושין המקובל על שני הצדדים. גירושין כאלה מכונים גירושין בהסכמה. כאשר קיימת מידה מספקת של שיתוף פעולה יכול עורך דין בודד לשמש מגשר, לטפל בהליך כולו עבור שני הצדדים וכך מתאפשר חיסכון בהוצאות.

  • מהו תוקפו של הסכם גירושין?

   הסכם גירושין מנוסח לפי הסכמות שהגיעו אליהן הצדדים או על פי קביעות הערכאה השיפוטית בה מתנהל תיק הגירושין (בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני).

   לאחר מתן אישור מטעם אחת משתי הערכאות המשפטיות מקבל הסכם הגירושין תוקף של פסק דין וניתן לאכוף את קיומו הלכה למעשה.
   על מנת לשנות, להוסיף או לבטל סעיפים בהסכם הגירושין שלכם יש להגיש בקשה בעניין לבית המשפט ולהוכיח שינוי מהותי של הנסיבות. בית המשפט מקפיד לוודא כי שני בני הזוג מבינים היטב את הסכם הגירושין שביניהם ולכן בדרך כלל לא ממהר לאשר שינויים בו אלא, כאמור, במקרים של שינוי נסיבות.