תביעת גירושין

תביעת גירושין הינה תביעה המוגשת לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה, כצעד משותף של שני בני הזוג לאחר שהחליטו להיפרד או בצעד חד צדדי של אחד מבני הזוג. כל זאת על מנת להשיג הסכם בו יוסדרו כלל הנושאים להם יש למצוא פתרון כאשר המרכזיים שבהם הם ללא ספק חלקות הרכוש המשותף, משמורת ילדים, הסדרי ראייה ומזונות ילדים. ולכך צריך הסכם גירושין ראוי.

ניתן למצוא דוגמאות לאופן ניסוח המסמכים השונים, כגון תביעת הגירושין עצמה וחוזה הגירושין (כאשר הצדדים השכילו להגיע לכל ההסכמות ללא שנדרשו להתערבות הערכאה המשפטית), המוגשים לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני.

אולם יש להקפיד להכניס בנוסחי דוגמא שכאלה את כל השינויים הנדרשים בהתאם לנסיבות הייחודיות של כל מקרה לגופו.
עורך דין גירושין ידע לנסח תביעת גירושין באופן שיבטיח פתיחה אידיאלית להליך הגירושין כולו.

משרד עורכי דין  בנימיני – דבש מתמחה גם בתחום הגירושין. לקוחותינו נהנים מליווי משפטי איכותי ומסור המציב אותם, בסוף הליך הגירושין, בעמדה הטובה ביותר לצאת לדרכם החדשה. ולהסכם גירושין ראוי.
את תביעת הגירושין יש להגיש לערכאה המשפטית הנבחרת (בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה) כאשר מפורטים בה הנושאים שעליהם לא הצלחתם להחליט ביחד, או בצירוף הסכם גירושין עליו אתם מסכימים.

תביעת גירושין כאשר יש הסכם גירושין או כאשר אין עדיין כזה

דוגמה לתביעת גירושין משותפת: שני בני הזוג מחליטים יחד שנכון להתגרש, והם מעוניינים להסדיר את כל ענייני הפרידה בחשיבה משותפת ומבלי להיכנס למלחמות וקונפליקטים מיותרים. הם שוכרים שירותיו של עורך דין אחד (עורך דין מגשר) והוא מנסח עבורם הסכם גירושין הכולל את כל הסעיפים הנדרשים על פי מצבם האישי. חוזה זה מוגש לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני. לאחר תביעת הגירושין, אם זו לא הוגשה מלכתחילה לבית הדין הרבני, יש לפתוח תיק גירושין גם בבית הדין הרבני על מנת לקבל תעודת גירושין הנמסרת לצדדים לאחר שהבעל נותן גט לאשתו והיא מצידה מקבלת גט זו בטקס דתי לפי כללי ההלכה היהודית. תעודת הגירושין מאפשרת לכל אחד מבני הזוג להירשם במרשם האוכלוסין כגרוש.

דוגמה אחרת לתביעת גירושין, היא הגשה חד צדדית של תביעת גירושין, שוב, או לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה. בהגשת תביעה חד צדדית ינוהלו העניינים המוכלים בתביעה בין כתלי הערכאה המשפטית הנבחרת וההסכמות יתקבלו בדרך של דיון משפטי ובמידת הצורך יוכתבו על ידי היושבים בדין (שופטי בית המשפט לענייני משפחה או הרבנים בבית הדין הרבני).

חשוב להיוועץ בעורך דין גירושין מקצועי בטרם תגישו תביעת גירושין בכל אחת מן הערכאות

תהליך הגירושין עלול להפוך ארוך וכואב, ככל שיהיו בו יותר קונפליקטים כך יסבלו כל המעורבים (כולל הילדים, בכל גיל). לכן, במידת האפשר, אנו ממליצים על תביעת גירושין שתוגש לאחר כתיבת הסכם גירושין והסכמה על פרטיו עם מגשר או בתהליך של גירושין בשיתוף פעולה.

כתיבת הסכם גירושין על ידי עורך דין מנוסה ומיודע עשויה לחסוך לשניכם עוגמת נפש רבה בעתיד, כאשר הסכם גירושין איכותי יידע להגן על האינטרסים של כל אחד מבני הזוג, לאורך השנים.
משרד עורכי דין משפחה בנימיני – דבש מזמין אתכם להתקשר לשיחת ייעוץ ראשונית בעניין תביעת גירושין ו/או כתיבת הסכמי גירושין, תוך ניסיון להפחית קונפליקטים ולנהל תהליך פרידה יעיל וקצר.

עוד מאמרים בנושא

תחומי עיסוק המשרד

ליצירת קשר חייגו:

או כתבו לנו:

יצירת קשר ליעוץ:

דילוג לתוכן