תביעת מזונות ילדים

מזונות ילדים נקבעים בהתאם לכמה פרמטרים, בראשם יכולת ההשתכרות של האב ומספר הילדים המשותפים. הליך גירושין הינו מורכב וקשה עוד יותר כאשר מעורבים בו ילדים. הגעה להסכם הוגן הינה בעלת חשיבות רבה ונועדה לאפשר איכות חיים טובה הן להורים והן לילדים. פרידה של זוגות נשואים, הפכה לתופעה שכיחה ולאחר קבלת ההחלטה על פרידה, חשוב לעשות זאת באופן מכובד ותוף שמירה על זכויות שני הצדדים והילדים.

דאגה משותפת לצרכי ורווחת הילדים

תביעת מזונות ילדים מהווה מרכיב ונושא מרכזי בהליך גירושין בו מעורבים ילדים. מזונות ילדים מיועדים להבטיח חלוקת הנטל בהוצאות השוטפות הקשורות לגידול הילדים, מחייתם ורווחתם. תשלום מזונות ילדים מועבר להורה המחזיק במשמורת הילדים ונקבע בהתאם לצרכים החיוניים של האם והילדים. במדינת ישראל, זכאי כל ילד למזונות וזאת גם כאשר ההורים פרודים או אינם נשואים. תביעת מזונות ילדים הינה בסמכות בית הדין לענייני משפחה וכן בידי בית הדין הרבני וזאת בהתאם להחלטת שני הצדדים לגבי הערכאה אליה הם פונים.

תביעת אבהות

תביעת אבהות הינה בעלת זיקה וחשיבות רבה לגבי זכויות וחובות האב כלפי קטין. תביעת אבהות הינה רלוונטית לנושאי תשלום מזונות ילדים, הסדרי ראייה ועוד והיא נועדה לממש את אחריות האב לסייע בדאגה לצרכי הילד.

תביעת כתובה

הכתובה מהווה מרכיב חשוב בקשר הנישואין וכוללת פירוט של התחייבויות הבעל כלפי אשתו למשך תקופת הנישואין. לכתובה יש משמעות משפטית מעבר למשמעות הסמלית והיא מהווה חוזה משפטי מחייב. בכל מקרה של גירושין, לאישה עומדת הזכות להגיש תביעת כתובה שנועדה לחייב את הבעל לשלם את הסכום הקבוע בה. כל מקרה של הגשת תביעת כתובה, נבחן בהתאם לנסיבות ולעילת הגירושין וישנם מצבים בהם האישה יכולה ליהנות מתוספת לכתובה מתוקף חוק יחסי ממון.

ליווי וייעוץ משפטי מידי מומחים

משרד עורכי דין בנימיני – דבש הינו משרד בוטיק לענייני משפחה, בעל וותק, מוניטין ורקורד של הצלחות בניהול תיקי והליכי גירושין. משרדנו מעניק שורה של שירותים מקצועיים ומענה לכל ההיבטים הנלווים להליך הגירושין בהם: תביעת דמי מזונות ילדים, תביעת כתובה, תביעת אבהות ועוד. צוות המשפטנים המוביל והמנוסה שלנו מעניק ללקוח יחס אישי, מיישם כלים משפטיים אפקטיביים ומשקיע את מרב המאמצים עד להשגת התוצאה הרצויה מבחינת הלקוח.

עוד מאמרים בנושא

תחומי עיסוק המשרד

ליצירת קשר חייגו:

או כתבו לנו:

יצירת קשר ליעוץ:

דילוג לתוכן