לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 077-8036020

  בקשת צו ירושה

  תהליך גילוי צוואה ומתן ירושה, איננו תהליך מורכב אך הוא כולל מספר חלקים שיש לבצע אותם על מנת שהתהליך יהיה מסודר וברור. במידה והוא לא נעשה על פי הכללים, קיים סיכוי שיהיה מי שיבקש לעצור את התהליך או יתנגד לו ואז הוא עלול להפוך להיות מורכב יותר.

  מן הסתם, אם מדובר במצב בו הנפטר כתב צוואה ברורה ומקובלת, הרי שהתהליך הוא הרבה יותר קצר ונוח, מאחר וכל מה שצריך לעשות זה לחשוף בציבור את העובדה שיש צוואה וירושה, במידה ואין התנגדויות אז ניתן לבצע אותה כלשונה.

  הבעיה מתחילה אם הנפטר לא השאיר אחריו צוואה. אז יש להגיש בקשת צו ירושה. בקשה זו מוגשת על ידי כל מי שיש לו עניין בעיזבון, בין אם כיורש, נושה או מנהל העיזבון עצמו. הצו ניתן על ידי הרשם לענייני ירושות. והוא למעשה מסדיר את כל התהליך של חלוקת העיזבון.

  כיצד זה מתנהל?

  כפי שאנחנו יודעים, לא כל אחד משאיר צוואה. אנשים רבים בוחרים לא לכתוב מסיבות אישיות, משפחתיות, סיבות של אמונה ועוד. רבים מעדיפים שלא לגרום לריבים בתוך המשפחה ועל כן הם לא משאירים צוואה. יש מקרים בהם אנשים מסתלקים מהעולם במפתיע ולא הספיקו לכתוב צוואה.

  בכל המקרים הנ”ל, צריך להחליט מה עושים עם כל הרכוש שמשאיר אחריו הנפטר, בין אם זה רכוש אישי או עסקי, בין אם זה רכוש, נכסים, כסף ועוד. באופן עקרוני, אם אין צוואה הרי שהרכוש אמור לעבור לבן או בת הזוג ולילדים.

  העניין הוא שלא ניתן לחלק את הרכוש כך סתם, מאחר ואם יש לנפטר נושים שהוא חייב להם כסף, הרי שהם אמורים לקבל חלק מהירושה אשר תסדיר את החוב שלו, כמו כן, אם יש לו חלק ילדים מחוץ לנישואים, הרי שהם יכולים גם כן לדרוש את חלקם. לכן אחרי פרסום ברשומות אודות הפטירה, ניתן להגיש צו בקשת ירושה על מנת שהיא לא תתחלק אך ורק בין קרוביו המוכרים מדרגה הראשונה.

  חשוב להבהיר, גם צאצאים וכן בן או בת זוג, צריכים להגיש צו בקשת ירושה על מנת שיהיה ניתן להעביר את הרכוש והנכסים השונים על שמם. במידה וגורם מסוים מתנגד לביצוע הצו, הרי שיש לו 14 יום מרגע פרסום הצו ברשומות, להגיש את ההתנגדויות שלו ואז העניין ידון בבית המשפט.

  אם אתם מחפשים משרד עורכי דין שמתמחה בהגשה של בקשת צו ירושה, אתם מוזמנים לפנות אלינו, משרד בנימיני-דבש, אנחנו מתמחים בהגשת צווים שכאלה ובכלל בכל מה שקשור לתחום של ירושות וצוואות. ניתן לפנות אלינו בטלפון או דרך אתר האינטרנט ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. פנו אלינו עוד היום.