לייעוץ ראשוני השאירו פרטים או
התקשרו 077-8036020

  חוזה לרכישת דירה

  אחד הרגעים המרגשים ביותר בחייו של כל זוג או כל רווק, הוא הרגע בו חותמים על חוזה לרכישת דירה. בוודאי אם מדובר בדירה ראשונה. הרי זה השלב בו יוצאים מהדירה של ההורים או מעולם השכירות, אל סיטואציה חדשה בה אנחנו מחזיקים נכס משלנו.

  המשמעות של החזקת נכס משלנו, בוודאי היום, היא מאוד גדולה. אנחנו הרי יודעים עד כמה קשה להגיע למצב בו אנחנו מצליחים לרכוש דירה במציאות בה מחירי הנדל”ן אך ורק מטפסים כלפי מעלה, אנחנו גם יודעים עד כמה חשוב שיהיה לנו נכס משלנו בעולם של אי ודאות כלכלית. אם מחר חס וחלילה נזדקק לכסף זמין, נוכל לשעבד את הדירה או למכור אותה ולרכוש במקומה דירה יותר קטנה.

  אחד השלבים החשובים בדרך לרכישת דירה (וכמובן גם למצב הנגדי, מכירת דירה), הוא חתימה על חוזה. זהו שלב לא פשוט, שכן להבדיל מחוזים אחרים, חוזה לרכישת דירה יכול להיות מורכב מעצם העובדה שמדובר בנכס ולא במוצר רגיל, כמו כן, מדובר בהסכם שיש לו משמעויות כלכליות ואחרות ארוכות טווח, ניקח למשל עסקת מכירה של דירה ישנה, סביר להניח שבעת המשא ומתן והחתימה על החוזה, אנחנו לא יכולים לראות את המצב של הדירה כפי שהיא לגמרי, ייתכן מאוד שיהיו דברים נסתרים אשר עלולים להתגלות עם הזמן, לכן החוזה צריך להכיל גם סעיפים על מקרים שכאלה.

  כמו כן, צריך לזכור, עסקת נכס מתבצעת על סכומי כסף גדולים, לכן יש משמעות גדולה לכל סעיף וכל משפט בחוזה. אף אחד מאיתנו לא רוצה לשלם סכומי כסף גדולים מבלי שכספו יהיה מובטח דרך חוזה משפטי ברור.

  לשם כך אנחנו ניעזר בעורכי דין שמתמחים, הן בניהול משא ומתן והן בכל מה שקשור לניסוח חוזה לרכישת דירה. כל צד ישכור עורך דין וביחד הם ינסחו חוזה אשר יתאים לשני הצדדים. החוזה יהיה למסמך משפטי רשמי אשר יהיה תקף בבית המשפט.

  עורכי דין שמתמחים בניסוח חוזה לרכישת דירה, מתמחים בדיני חוזים וכן בדיני מקרקעין, הם יודעים בדיוק מה הן התקנות והחוקים השונים שקשורים לעולם הנדל”ן, וכן הם יודעים מה נדרש על מנת לבצע עסקאות נדל”ן ובפרט בכל מה שקשור לעסקאות מכר של דירות מגורים. אנחנו יכולים למצוא עורכי דין עם ניסיון רב וכן כאלה שהם יותר צעירים וחדשים בתחום, כמובן שניתן למצוא משרדי עורכי דין לצד עורכי דין שפועלים לבדם.

  אם אתם מחפשים משרד שמתמחה בניסוח חוזה לרכישת דירה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר. משרד בנימיני-דבש, מתמחה בניסוח חוזים ובפרט חוזים שעוסקים בעסקאות מכר של נדל”ן ודירות. ניתן ליצור איתנו קשר עוד היום ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שלב.