5 סיבות טובות לפנות לגישור גירושין

בנוסף לגישה הכוללנית, הגורסת שתמיד כדאי יותר לסיים מערכות יחסים בצורה יפה (אפילו במקרים של עזיבת מקום עבודה), מאחר ואינכם יודעים מה יביא איתו המחר, לפניה למגשר גירושין ישנם מספר יתרונות מובהקים על פני ניהול התהליכים בבתי הדין השונים.

מאבק גירושין עלול להיות תהליך ארוך וכואב, שבמהלכו נפגעים כל הצדדים המעורבים בעניין: בני הזוג, אשר קורעים האחד את השני בבתי המשפט על מנת להשיג “יותר” (ועל הדרך, גם לפגוע בבן הזוג), המשפחות של בני הזוג (שכל אחת מהן חשה מחויבת להצהיר נאמנות ותמיכה בצד של בן הזוג “שלה”) ובעיקר הילדים (אשר בנוסף לאי הוודאות שיוצר עבורם המצב החדש, הם חשים מבולבלים מכיוון שכעת אותם ההורים שאמורים להגן עליהם, חושפים אותם למאבקי כוח לא הוגנים).

בנוסף לגישה הכוללנית, הגורסת שתמיד כדאי יותר לסיים מערכות יחסים בצורה יפה (אפילו במקרים של עזיבת מקום עבודה), מאחר ואינכם יודעים מה יביא איתו המחר, לפניה למגשר גירושין ישנם מספר יתרונות מובהקים על פני ניהול התהליכים בבתי הדין השונים:
• הליך גישור אצל מגשר גירושין איננו מותיר אחריו “עקבות ניירת” – כל תהליך מתמשך בבתי הדין, מכל סוג שהוא, יוצר תיעוד ושובל של מסמכים ומידע במערכת. מסמכים אלה (למשל, מידע שמשמש את אחד הצדדים לצורך סחיטת הצד השני) עלולים לצוץ בשלב מאוחר יותר ולפגוע בכם. הליך גישור מביא אתכם לבית הדין רק על מנת לקבל תוקף חוקי להסכם, ולכן, כל המסמכים והמידע הנלווים לתהליך נשארים חסויים ומוגנים.
• הליך גישור מהיר וזמין הרבה יותר מהחלופות – בתי דין (בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה) עמוסים וכל פגישת התדיינות כזו, במיוחד במקרים בהם בני הזוג אינם מגיעים לעמק השווה, מרוחקת מהקודמת לה. כך, התהליך עצמו נמשך זמן רב וגורם סבל לכל הנוגעים בדבר.
• עלותו של הליך גישור זולה בהרבה מאשר החלופות – חשבתם פעם איזה כמויות של כסף זורמות לכיסיהם של כל הצדדים המקצועיים שמייצגים בני זוג בגירושין? גם אם המייצגים הם אנשי מקצוע אמינים, ישרים וטובתם של שולחיהם ניצבת אל מול עיניהם, בהחלט ניתן לראות כאן כיצד במקרים מסוימים, קיים אינטרס למשיכת ההליכים ככל שניתן.
• עלותו ומטרתו של הליך גישור ידועים מראש – בעוד הליכים בבתי הדין עלולים להתפתח ולהתעכב (ואיתם טופחות גם העלויות) הליך גישור מוגדר מבחינת מטרה ועלות. אתם מגיעים אליו במטרה מסוימת, עוברים תהליכים שמטרתם למצוא את הבסיס להסכמות שביניכם (למשל, ברור לגמרי שאף אחד מבני הזוג המתגרשים איננו רוצה ברעת הילדים) ומשם נבנה ההמשך.
• הליך גישור מעניק לכם את האפשרות לפתור את הבעיות לעומק, ולא רק לטפל בפירוד עצמו – במידה ויש לכם ילדים משותפים (במשמורת משותפת או בהסדרי ראיה), תצטרכו למצוא דרך לשתף פעולה בכל הנוגע לגידולם. בעוד גט בהליכים המקובלים איננו מעניק לכם את הכלים הנחוצים לתקשר ביניכם לצורך שיתוף הפעולה, מגשר גירושין מקצועי יסייע לכם להגיע להבנה גם בתחום זה.

לפניה להליך גישור ישנם יתרונות רבים עבור כל הצדדים הנוגעים בדבר. מטרתו להביא אתכם לגירושין בדרך היעילה והקצרה ביותר שתוכלו להשיג. מכאן – הכל נתון בידיים שלכם.

עוד מאמרים בנושא

תחומי עיסוק המשרד

ליצירת קשר חייגו:

או כתבו לנו:

יצירת קשר ליעוץ:

דילוג לתוכן