צוואות וירושות

לאחר מותו של אדם, עובריו נכסיו לרשות יורשיו. חלוקת הנכסים נקבעת או על פי הוראות חוק הירושה ומועברת ליורשים על פי דין, או כאשר מותיר אחריו המנוח צוואה תקפה – על פי ההנחיות שהותיר אחריו. לשם קיום הצוואה כלשונה על הצוואה להיערך על פי דרישות חוק הירושה ולעמוד בכל התנאים שמציב החוק. איך כותבים צוואה? מהם הסוגים הקיימים? ומתי ניתן לערער על הצוואה? על כך – תקראו כאן.

לפנייה מלאו פרטיכם:

מאמרים בנושא צוואות וירושות

מאמרים אחרונים בנושא צוואות וירושות

ירושות

שלא נדע: למה חשוב לעשות צוואה?

צוואה היא אחת הדרכים להסדרת חלוקת רכוש לאחר פטירת החותם. צוואות וירושות הן חלק מעבודת עורך הדין. עו”ד צוואות וירושות צריך לבדוק אם יש על חותם הצוואה לחץ או השפעה כלשהי מצד אחד ממקוריו שיתכן ויהיה אחד המוטבים בצוואה.

קראו עוד »
ירושות

בקשה לצו ירושה

צו ירושה הינו צו בעל תוקף משפטי שנועד להסדיר את נושא חלוקת הרכוש של מנוח שלא ערך צוואה. צו ירושה אינו כולל פירוט של אופן חלוקת הרכוש, אך קובע את החלוקה בין היורשים. על מנת להוציא את הצו, יש להגיש בקשה לצו ירושה ללשכת הרשם לענייני ירושה או לבית הדין הרבני.

קראו עוד »
ירושות

סכסוכי ירושות

לאחר שאדם נפטר, עזבונו (הרכוש שצבר בעודו בחיים) מחולק בין יורשיו, החלוקה נעשית או על פי צוואה שהשאיר אחריו, או בהתאם להוראות חוק הירושה. לא פעם קורה, כי לאחר מותו של אדם מתגלעים ויכוחים ואף סכסוכים משפטיים בנוגע לאופן חלוקת העיזבון.
מתי מתעוררים עימותים שכאלה וכיצד ניתן לפתור אותם? וגם – מדוע חשוב להיעזר בעורך דין טוב לענייני ירושות?

קראו עוד »
דילוג לתוכן